Tyto řádky popisují různé administrativní kroky pro získání průkazu soukromého pilota letounů.  Aktualizováno 2013

Zdravotní způsobilost – 2. třída

Ústav leteckého zdravotnictví Objednání na telefonu 973 21 24 55. Prohlídka se dá stihnout za dopoledne a musí být udělaná tam – od roku 2013 mohou i vstupní prohlídku dělat někteří pověření lékaři – viz seznam na stránkách ÚCL.

Osobní list frekventanta výcviku PPL (A)

Titulní strana informace osobní informace a informace o výcviku, další stránky potom jsou klasifikační záznamy.

Soubory připravené na tisk:

Soubor v pdf připraven pro tisk na duplex A3 tiskárně – titulní stránka a 3 stránky klasifikačních záznamů. Ten stejný soubor ve formátu Word Tři stránky kl. záznamů je obvykle málo, přidat ještě jeden list A4. formátu Word.

pokud není k dispozici A3 duplex tiskárna, tak zde jsou jednotlivé soubory naformátované pro A4. Titulní stránka ve formátu Word, klasifikační záznaky ve formátu Word- zde

Záznam letové doby

informace o době letu a počtu startů při plnění jednotlivých cvičení.

soubor ke stažení ve formátu pdf (2 strany, nachystané pro duplex tisk na A4).

Zápisník

zakoupit, třeba tady – http://www.aerobaze.cz/pilotshop/ – dodávají i ochranou krabici.

Průkaz radifonisty

Dělá se na Českém telekomunikačním úřadě, pro samostatně lety je nutné mít minimálně “Omezené vysvědčení radifonisty letecké pohyblivé služby”.

Teoretické zkoušky

probíhají na ÚCL v Praze – zkušební řád (včetně termínů a přihlášky). Je nutno doložit Potrzení o teoretické výuce- formát pdf, formát Word. Podepisuje vedoucí letového provozu. Platit (300 kč v roce 2008) lze na místě nebo předem na účet (toto je lepší, nečekáš potom ve frontě na místě).

Připuštění k praktické zkoušce

Po dolétání výcviku vyplnit “Záznam praxe a letového výcviku“. Na ÚCL dále kontrolují zápisník (plus plachtařský zápisník pro případ úlev ve výcviku), Osobní list frekventanta výcviku PPL(A), Záznam letové doby a občanský průkaz. Neškodí ale pobrat všechno možné – například nějaký doklad o “dlouhém” navigačním letu.

Vystavení průkazu

Po úspěšné praktické zkoušce vyplnit žádost o vystavení průkazu . Na ÚCL vzít/poslat také protokol od examinátora, platit lze přímo na místě.

Odkazy

Z-126 – příručky –  scan originální dokumentace z 50. let, pouze pro informaci, pro skutečné létání nutno použít aktuální a platnou verzi:

Letová příručka

Palubní nácvik

Technický popis