Cessna 172

Cessna 172 je jedno z nejrozšířenějších letadel na světě, statisíce a možná i miliony pilotů se na něm naučili létat. Existuji rychlejší, novější, prostornější a vybavenější letadla, ale Cessna 172 je základní stavební kámen flotily nejen leteckých škol po celém světě. 

Mám se přeškolit na Cessnu 172?

Určitě. Cessnu 172 najdete snad všude a tak je dobré na ní být přeškolený. Otvírá vám to cestu k dalšímu létání kamkoliv dojedete.

Proč se nepřeškolit na Cessnu 172?

Nenašel jsem důvod, proč se na 172 nepřeškolit když máte možnost. A hlavně neposlouchejte řeči typu že to je “tupé kopyto”. Je to letadlo dělané za účelem létání a tento účel plní dobře. Ne skvěle, ale prostě dobře. Mooney M20 je rychlejší, Cirrus je pohodlnější, Z-142 líp chodí za křidélkama atd.  Když ale porovnáte, kolik muziky dostanete za své peníze, tak Cessna 172 vychází velice dobře.   

Jednou jsem na Cessnu 172 přeškoloval pilota s náletem mnoho set hodin na větroních, motorových větroních a ultralightech. Po pár minutách se z levé sedačky ozvalo stručné hodnocení “to není tak špatné, jak se o tom říká”. Naprosto s tím souhlasím a dál tuto větu šířím. .