Letecké záběry stavby dálnice D55

D55 je dlouho očekávaná dálnice, která svede provoz ve směru sever-jih z měst a vesnic na Slovácku. Zde průběžně ukládám letecké fotky ze stavby dálnice D55 v okolí Uherského Hradiště. Obvykle pofotím celý nově stavěný úsek Babice, Huštěnovice, Staré Město, Kostelany, Polešovice až vv Moravskému Písku a Bzenci, ale sem tam zabloudím i jinam – třeba na stavbu D1 u Přerova. 

Galerii nepravidelně, leč průběžně, doplňuji. Nejnovější záběry jsou nahoře, dole máte potom odkaz na fotky z let minulých.  

Oficiální materiály ŘSD: Babice – Staré Město, Staré Město – Moravský Písek

28. října 2023

29. července 2023

Bonusové fotografie, už nesouvisející s D55

7. května 2023

7. května 2023

Bonusové záběry – stavba dálnice D1 poblíž Přerova

25.3.2023

Stavba zdárně pokračuje a tak jsme to s Mouchou trošku pofotili. Fotky opět od severu, první jsou Huštěnovice – dálnice je vpravo mimo záběr 😉

Havárie X03

V průběhu letových zkoušek L-410 UVP bohužel došlo ke katastrofě jednoho z prototypů. 

Více zde

Přistání L-39 na "práškařském" letišti

Rozkaz zněl jasně, doletět do Kunovice. A to je to letiště za Chřibama. Na obranu dotyčného důstojníka lze uvést, že nebyl zdaleka první, kdo tam omylem přistál.

Celý článek zde

OK-MHC v Luhačovicích

Zlin Z-226AS - poslední svého druhu

To, že mi někdo půjčí letadlo nepovažuji za samozřejmé a vážím si toho. A pokud mi někdo půjčí takovou krásku, jako je OK-MHC, tak to to je další úroveň. Děkuji moc.

Více zde >

Fotogalerie

Fotografie maket a modelů L-610

Více zde

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.