Havárie L-60S OK-MTH v Kunovicích

Z většiny letadel s ostruhovým podvozkem je špatně vidět. A pokud se do toho přidá veliký motor a na místo se samohybně přesunující naviják Herkules III během nakládání parašutistů (který Jožka nemohl vidět), tak to může dopadnout podstatně hůř, než na přiložených fotografiích. 

Po ohledání technikem krajského aeroklubu byl letoun prohlášen za zrušený. S tím se ale nechtěl smířit pilot, kterému se to stalo. Kromě toho, že to podrobně nafotil také přesvědčil své kamarády z Aerotechniku, aby mu pomohli tohoto Brigadýra opravit a dostat zpět do vzduchu. Kolik flašek slivovice a litrů vína to stálo se dnes už neví…..

Havárie OK-MTH v Prostějově

21. dubna 2002, fotky poskytl Vladimír Hurdálek-senior

Nestihli jste zimní školení u vás na letišti?

Stejně jako minulý rok i letos máme na AirGuru.cz zimní školení on-line. Není to zoom meeting kdy musíte být připojeni ve stanovenou hodinu, není to nahraný webinář nebo přednáška. Spustit a přerušit lze kdykoliv, pro piloty motorové, vivatáře, plachtaře i UL.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.