Havárie L-60S OK-MTH v Kunovicích

Z většiny letadel s ostruhovým podvozkem je špatně vidět. A pokud se do toho přidá veliký motor a na místo se samohybně přesunující naviják Herkules III během nakládání parašutistů (který Jožka nemohl vidět), tak to může dopadnout podstatně hůř, než na přiložených fotografiích. 

Po ohledání technikem krajského aeroklubu byl letoun prohlášen za zrušený. S tím se ale nechtěl smířit pilot, kterému se to stalo. Kromě toho, že to podrobně nafotil také přesvědčil své kamarády z Aerotechniku, aby mu pomohli tohoto Brigadýra opravit a dostat zpět do vzduchu. Kolik flašek slivovice a litrů vína to stálo se dnes už neví…..

Havárie OK-MTH v Prostějově

21. dubna 2002, fotky poskytl Vladimír Hurdálek-senior

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Toto školení děláme již několik let a a máme také variantu pro kluby/letecké školy/jiné organizace. Cena pro jednoho pilota v tomto případě vychází zásadně míň než normální prodejní cena 990 Kč, k zakoupení na stránkách AirGuru.cz.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být  jenom dopoledne které se pronudíte na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to zajímalo. 

Novinkou roku 2024 je také prezenční školení - bude 16. března od 12:00 v Brně. Čas byl zvolen tak, aby umožnil přijet i ze vzdálenějších konců republiky - zatím nejvzdálenější host na našem Meetupu byl z Ústí nad Labem a přijede i na toto školení. Účastníci dostávají přístup k běžnému online školení jako bonus.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.