Kurz mezinárodní lety VFR

Na let do zahraničí nepotřebujete žádný formální výcvik dle nějaké osnovy. Stačí mít zapsanou v průkaze ICAO angličtinu (min. úroveň 4) a všeobecný průkaz radiofonisty a můžete letět. Pokud si ale netroufáte na takový let, tak je dobré absolvovat první let (či lety) ve dvojím nebo minimálně teoretickou přípravu nad rámec běžné předletové přípravy. Můj kurz nabízí tuto přípravu – momentálně vypsané termíny jsou vždy v příhlášce – počet míst omezenen. Let ve dvojím už je potom na individuální domluvě.

Přihláška na kurz VFR létání do zahraničí zde

Město Piran po vzletu z Portorože (Slovinsko)
Město Piran po vzletu z Portorože (Slovinsko)

Pro koho je kurz určen:

Kurz je primárně určen pro piloty letounů, TMG a UL, kteří by rádi letěli do zahraničí. Pro účast ale není nutné mít složenou zkoušku z angličtiny ani mít všeobecný průkaz radiofonisty, toto jsou požadavky až pokud budete chtít letět.

I takto může vypadat přílet na letiště – míříme do první zatáčky. Bovec, Slovinsko

Mezinárodní lety VFR I

 V tomto kurzu se dozvíte jaké jsou všeobecné požadavky jednotlivých států na způsobilost letadla a posádky. Probereme, jak se liší plánovaní letu s ultralightem a letounem, na co si dávat pozor na horských nebo krátkých letištích. Nezapomeneme také na celní a pasové odbavení a jak je možné provádět lety v rámci Schengenského prostoru či mimo EU (například do UK). Strategie volby trasy a získávání informací z cizokrajných AIPů je také na našem seznamu a pochopitelně nezapomeneme na požadovanou znalost angličtiny. Závěrem doporučím vhodná letiště jako první destinaci.

Benátky – na okraji CTR. Blíž to bohužel nejde. Ale jde přístát na Lidu.

Mezinárodní lety VFR II – let do zahraničí na sucho

Tento kurz je více prakticky zaměřen a volně navazuje na kurz Mezinárodní lety VFR I – i když není určitě nutné absolvovat oba kurzy. Společně probereme volbu trasy do naší zahraniční destinace, zopakujeme si jak na navigační přípravu. Vyplníme letový plán a ukážeme si, kde a jak ho podat. Zjistíme počasí, aktivaci prostorů a NOTAMy nejen cílového letiště. Následovat bude „let na sucho“ – kde si budeme hrát na letící letadlo a řídícího – proletíme a hlavně si odmluvíme celou trasu.

Finále v Innsbrucku
Finále v Innsbrucku

Přihláška na kurz VFR létání do zahraničí zde