Továrna na letadla v Otrokovicích

Vývoj názvů:

Moravan n.p.

Moravan a.s.

 

1999 – přechod na holdingové uspořádání, Moravan-Aeroplanes a.s.

Letecké závody

Zlin Aircraft

 

Letiště

Letiště mezi továrnou a řekou Moravou je asi jedno z nejvíce přejmenovávaných letišť- už také proto že dnešní Otrokovice byly po jistou dobu součástí Gottwaldova (dnešního Zlína). 

ICAO zkratka letiště se také měnila – LKGW (nebo snad také LKGT?), LKOT, LKZL

Využití letiště Otrokovice pro další účely:

Text z roku 1994 , který se snažil dostat letiště do povědomí nejen Zlínské podnikatelské komunity. O prodloužení dráhy se mluvilo často, ale nikdy nebylo a patrně už ani nebude realizováno. 

Na logu v závěru je vkomponované IB – Investiční banka. Zde měl Moravan dluhy. 

Text popisující dosavadní historii výroby letadel ale obsahuje docela dost nepřesností – a to nejen v datech. 

 

Akrobatická soutěž se v Otrokovicích konala pravidělně v září po několik let. Letecký den ale každý rok nebyl. Na ten v roce 2000 jsem přiletěl s Foxem OK-BUR01. Text letáčku vykazuje obvyklé chyby – zcela evidentně se vycházelo ze staršího textu. V popisu letadel na statické ukázce jsou další nepřesnosti a chyby. 

JAK LÉTAT DO NĚMECKA?

Nebaví vás prohrabávat stovky stránek AIPu a hledat, co je v Německu jinak než u nás? Nebaví vás googlovat, jestli je někde na internetu ICAO mapa Německa ke stažení?

Více než 50 lekcí, naprostá většina z nich s audiovýkladem. Poslechněte si tak nejen rozdíly v rozdělení vzdušného prostoru, pravidlech létání, ale také praktické rady k provedení letu.

A doporučení na letiště vhodná pro první výcvikový nebo na výlet jako bonus.

Den s Garmin G1000

Celodenní individuální kurz glass cockpitu Garmin G1000 na simulátoru. Naučte se tento skvělý systém ovládat v klidu pod vedením instruktora a ne ve stresu za letu.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.