Bylo-nebylo, stalo se-nestalo se….

To už nikdo vlastně ani nezjistí, jestli se to dopravdy stalo tak, jak je napsané nebo jak si to někdo pamatuje….prostě je-li historka pěkná, nepátrám po tom, jestli je pravdivá. Soubor textů, které se mi nějak nepovedlo zařadit nikam jinam na webu, které jsou někde mezi literaturou faktu a historkami starého zbrojnoše, někdy oboje. 

Přistání L-39 na "práškařském" letišti

Rozkaz zněl jasně, doletět do Kunovice. A to je to letiště za Chřibama. Na obranu dotyčného důstojníka lze uvést, že nebyl zdaleka první, kdo tam omylem přistál.

Celý článek zde

Cvrčku, Cvrčku, já pořadová 6504

Něco málo o tom, jak probíhalo létání přes rokem 1989. 

Celý článek zde

První navigační soutěž v Kunovicích po delší době

Naprosto nesouvislý text popisující jak v roce 2006 proběhla po mnoha letech v Kunovicích navigační soutěž. Pohled posádek i organizátorů

Celý článek zde

Vleky na tyči

Ano, i toto někdo musel vyzkoušet

Celý článek z Křídel Vlasti zde

Franta Vosyka - přemožitel kralupského mostu

Kterak podletět most s Luňákem a proč se na to přišlo

Více zde

Havárie Z-226 poblíž Luční Boudy

Havárie, při které málem přišel o život letecký fotograf Karel Masojídek „Masožer“

Celý článek zde

Civilní letový plán pro větroň za dob socialistických

V dobách naštěstí už dávno minulých se všechny mimoletištní lety musely plánovat. U vojáku pochopitelně. Ale lety jiných než Svazarmovských letadel se plánovaly u civilů…..a co když bylo „potřeba“ naplánovat let s větroněm pod civilem?

Celý článek zde

Jak ovládat autopilota?

“Večerní Praha…Letadlo přejelo cyklistu”

Ano, stane se, že nejen autem, ale i letadlem můžete být přejet. Ale raději to nezkoušejte, protože abyste měli takovou kliku, jako děda Strachota z Kunovic, to už asi nikdo nezažije

Více zde >

Nákup kilometrické banky

Neletecká historka o tom, jak jsem si chtěl koupit kilometrickou banku…

Celý článek zde

Pravidla leteckých filmů

Před lety jsem byl zatažen na film Letec a od dojmem tohoto silného zážitku jsem sepsal to, co se ve filmu o letadlech nebo s letadly prostě musí vyskytovat. 

Celý článek zde

Blábolblog

Víte, co je to letecký koridor Hrušky nebo jak funguje termická zeď pro obraty letounů na Krušných horách? Já taky ne, ale když to bylo na internetu, tak to musí být pravda.

Celý článek zde

Povodně v Kunovicích

Fotky a text o povodních 1997, fotky z roku 2006. Nejen fotky z letadla, ale také vyprávění o tom, jak to bylo na věži a jak se na ni dalo či nedalo dostat. Sepsal Albert Orlita. 

Celý článek zde

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Toto školení děláme již několik let a a máme také variantu pro kluby/letecké školy/jiné organizace. Cena pro jednoho pilota v tomto případě vychází zásadně míň než běžná prodejní cena 990 Kč, k zakoupení na stránkách AirGuru.cz.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.