Bylo-nebylo, stalo se-nestalo se….

To už nikdo vlastně ani nezjistí, jestli se to dopravdy stalo tak, jak je napsané nebo jak si to někdo pamatuje….prostě je-li historka pěkná, nepátrám po tom, jestli je pravdivá. Soubor textů, které se mi nějak nepovedlo zařadit nikam jinam na webu, které jsou někde mezi literaturou faktu a historkami starého zbrojnoše.. 

 

Přistání L-39 na "práškařském" letišti

Rozkaz zněl jasně, doletět do Kunovice. A to je to letiště za Chřibama. Na obranu dotyčného důstojníka lze uvést, že nebyl zdaleka první, kdo tam omylem přistál.

Celý článek zde

Cvrčku, Cvrčku, já pořadová 6504

Něco málo o tom, jak probíhalo létání přes rokem 1989. 

Celý článek zde

První navigační soutěž v Kunovicích po delší době

Naprosto nesouvislý text popisující jak v roce 2006 proběhla po mnoha letech v Kunovicích navigační soutěž. Pohled posádek i organizátorů

Celý článek zde

Civilní letový plán pro větroň za dob socialistických

V dobách naštěstí už dávno minulých se všechny mimoletištní lety musely plánovat. U vojáku pochopitelně. Ale lety jiných než Svazarmovských letadel se plánovaly u civilů…..a co když bylo „potřeba“ naplánovat let s větroněm pod civilem?

Celý článek zde

Jak ovládat autopilota?

“Večerní Praha…Letadlo přejelo cyklistu”

Ano, stane se, že nejen autem, ale i letadlem můžete být přejet. Ale raději to nezkoušejte, protože abyste měli takovou kliku, jako děda Strachota z Kunovic, to už asi nikdo nezažije

Více zde >

Nákup kilometrické banky

Neletecká historka o tom, jak jsem si chtěl koupit kilometrickou banku…

Celý článek zde

Vleky na tyči

Ano, i toto někdo musel vyzkoušet

Celý článek z Křídel Vlasti zde

Nestihli jste zimní školení u vás na letišti?

Stejně jako minulý rok i letos máme na AirGuru.cz zimní školení on-line. Není to zoom meeting kdy musíte být připojeni ve stanovenou hodinu, není to nahraný webinář nebo přednáška. Spustit a přerušit lze kdykoliv, pro piloty motorové, vivatáře, plachtaře i UL.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.