Vleky na tyči

Větroně se běžně vlekají na laně, ale v minulosti proběhly i pokusy, jestli by nebylo lepší používat tyč.  

Veskrze negativní výsledky jednoho z těch experimentů byly publikovány v časopise Křídla Vlasti 21/55 v říjnu 1955. Informace získané od pamětníků (jedním z pilotů byl Jan Hejnal) hovoří o tom, že několik tyčí zničili, než se jim vůbec povedlo odstartovat. Dřevěná tyč se nakonec ukázala lepší než kovová. Vlekalo se se Storchem v Kralupech.

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.