Podcast AirGuru.cz – Kecání o létání

V projektu Airguru se už několik let věnujeme tvorbě užitečných materiálů pro piloty. V roce 2023 jsme se rozhodli naše portfolio rozšířit také o podcast. Prvních pár dílů jsme natočili jako zcela nerovný souboj – jsem tam sám na dva profesionální řídící z Tuřan – Adama Jandoru a Viťu Novozámského. Ale ne vždy se jim povedlo mě umlátit čepicí a sem tam jsem je dokonce i pustil ke slovu. 

Trailer č. 1  – ukázka, kde si řekneme jak je možné vstoupit do CTR bez povolení řídícího

Trailer č. 2 – ukázka, řešíme ja si zapsat typovku na Boeing 747 do průkazu PPL

Epizoda č. 2 – UL, LAPL nebo PPL? Pokecáme si o typech průkazů na jednomotorová letadla a UL, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a případná omezení. A nezapomeneme zmínit také pomalu mizející kategorii TMG – včetně vysvětlení, proč Vivat vlastně letí.

Epizoda č. 1 – Pokecáme si o vzdušném prostoru, můžete se dozvědět, že existují TMA, která jsou prostor třídy E nebo si připomeneme, že pokud mi řídící řekne “čekejte”, tak mám být potichu a ne tuto instrukci opakovat.

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Toto školení děláme již několik let a a máme také variantu pro kluby/letecké školy/jiné organizace. Cena pro jednoho pilota v tomto případě vychází zásadně míň než normální prodejní cena 990 Kč, k zakoupení na stránkách AirGuru.cz.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být  jenom dopoledne které se pronudíte na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to zajímalo. 

Novinkou roku 2024 je také prezenční školení - bude 16. března od 12:00 v Brně. Čas byl zvolen tak, aby umožnil přijet i ze vzdálenějších konců republiky - zatím nejvzdálenější host na našem Meetupu byl z Ústí nad Labem a přijede i na toto školení. Účastníci dostávají přístup k běžnému online školení jako bonus.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.