Vyhlídkový let Trenérem

Letadla řady Zlín Trenér byla od 50. let nedílnou součástí leteckého výcviku nejen v Československu, ale také v řadě dalších zemí. Současně se jednalo o letadla mistrů světa v letecké akrobacii. Celkem bylo vyrobeno více než 1 500 kusů v řadě verzí, podrobnější historii mám zpracovanou zde, o Trenérech jsem natočil i televizní pořad – ke shlédnutí na Stream.cz

Ve Slováckém Aeroklubu Kunovice nabízíme dnes již docela výjimečnou možností se v tomto legendárním letadle svézt. Sedět budete na předním sedadle  a tak budete mít nerušený výhled. Akrobacii dělat nebudeme, toto letadlo už ji nemá povolenou. Poletíme ve výšce přibližně 300 metrů rychlosti 150-250 km/hod. Standardní délka vyhlídkového letu je 20 nebo 30 minut, ale i jiné délky letu jsou možné.

Naše letadlo bylo vyrobeno v roce 1956, ale od té doby prošlo řadou generálních oprav a modifikací včetně přestavby na model Z-226MS s motorem M-137 a vrtulí V-503A. Letadlo je udržováno a provozováno v souladu s platnou evropskou legislativou Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), let je provozován v souladu se směrnicí Úřadu pro civilní letectví CAA-SL-102-5-16.

Letenky je možné zakoupit na eshopu aeroklubu, jestli chcete letět přímo se mnou tak se mi ozvěte pro koordinaci. Jinou možnost letu (třeba k moři nebo do Alp) mám zde→.

Foto Jan Lekeš, Miloslav Storoška.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.