Z-226 OK-KNG

Z-226B v.č. 34 zalétal Leopold Brabec 27. prosince 1956 v 11:00. Tehdy se v Otrokovicích zcela evidentně finišovalo s plněním ročního plánu – ten stejný den byly kromě OK-KNG ještě zalétány OK-KNI, OK-KNH, OK-KNE a OK-KNF. Každé z těchlo letadel absolvovalo 3 až 5 letů , celkem provedl Leopol Brabec 19 startů. Do konce roku ještě následovaly OK-KNL, OK-KNJ, OK-KNK,  OK-KNN a OK-KNM

Hned zkraje dalšího roku, 3. ledna odpoledne, letí OK-KNG s posádkou Berg-Kočíř do Kunovic, zpět se vrací pouze Kočíř. Je tedy zřejmé, že potřeba přepravit kpt. Berga do Kunovic byla spojena s přejímacím letem. Kdy OK-KNG odletěla z Otrokovic do aeroklubu a kam není známo, mohlo to být 11.1. do Plzně, záznamy jsou docela najasné. 

Mas nafocenou knihu – fotil jsi na konci zari 2023 v AK. Je tam neco jako demontaz navijaku vl. lana

 

Pro rok 1969 byla 

V roce 1973 létala OK-KNG v Karlových Varech a 30. dubna došlo k jejím poškození – při srážce s OK-MGS. Celý článek zde→

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.