Z-226 OK-KNG

Z-226B v.č. 34 zalétal Leopold Brabec 27. prosince 1956 v 11:00. Tehdy se v Otrokovicích zcela evidentně finišovalo s plněním ročního plánu – ten stejný den byly kromě OK-KNG ještě zalétány OK-KNI, OK-KNH, OK-KNE a OK-KNF. Každé z těchlo letadel absolvovalo 3 až 5 letů , celkem provedl Leopol Brabec 19 startů. Do konce roku ještě následovaly OK-KNL, OK-KNJ, OK-KNK,  OK-KNN a OK-KNM

Hned zkraje dalšího roku, 3. ledna odpoledne, letí OK-KNG s posádkou Berg-Kočíř do Kunovic, zpět se vrací pouze Kočíř. Je tedy zřejmé, že potřeba přepravit kpt. Berga do Kunovic byla spojena s přejímacím letem. Kdy OK-KNG odletěla z Otrokovic do aeroklubu a kam není známo, mohlo to být 11.1. do Plzně, záznamy jsou docela najasné. 

Mas nafocenou knihu – fotil jsi na konci zari 2023 v AK. Je tam neco jako demontaz navijaku vl. lana

 

Pro rok 1969 byla 

V roce 1973 létala OK-KNG v Karlových Varech a 30. dubna došlo k jejím poškození – při srážce s OK-MGS. Celý článek zde→

JAK LÉTAT DO NĚMECKA?

Nebaví vás prohrabávat stovky stránek AIPu a hledat, co je v Německu jinak než u nás? Nebaví vás googlovat, jestli je někde na internetu ICAO mapa Německa ke stažení?

Více než 50 lekcí, naprostá většina z nich s audiovýkladem. Poslechněte si tak nejen rozdíly v rozdělení vzdušného prostoru, pravidlech létání, ale také praktické rady k provedení letu.

A doporučení na letiště vhodná pro první výcvikový nebo na výlet jako bonus.

Den s Garmin G1000

Celodenní individuální kurz glass cockpitu Garmin G1000 na simulátoru. Naučte se tento skvělý systém ovládat v klidu pod vedením instruktora a ne ve stresu za letu.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.