Série e-learningů Letíme VFR k moři

Samostatné e-learningy shrnují pravidla a odlišnosti v jednotlivých zemích a e-learning VFR korespondence „Na sucho do Portorože“ vás provede vlastním letem – uslyšíte to, co říká pilot z letadla, jak na to odpovídá řídící ze země, uvidíte polohu letadla na mapě ve Skydemonu a dostanete dobré rady, co říkat a co neříkat. Všechny tyto komponenty se navzájem doplňují a tvoří ucelený soubor informací které vám maximálně ulehčí naplánování a provedení zahraničního VFR letu.

Jednotlivé e-learningy je možno zakoupit samostatně nebo vše dohromady s výraznou slevou. Více informací – Jak létat do Rakouska, Jak létat do Slovinska, Jak létat do Chorvatska

Uzná mi ÚCL tyto e-learningy jako povolení létání do zahraničí?

Na létání do zahraničí není potřeba žádná formální kvalifikace zapisovaná do průkazu. Stačí mít zapsanou ICAO angličtinu a všeobecný průkaz radiofonisty. Je na zvážená každého pilota, kde a jak se naučí anglicky a získá potřebné informace pro bezpečné a pohodové provedení letu.

Garantuješ mi, že když si koupím všechny e-learningy, tak budu umět vše potřebné a zvládnu let do zahraničí?

Ne, toto určitě nemohu garantovat. Naše E-learning obsahují naprosto dostatečné množství informací, ale je na každém pilotovi, co a jak si z toho zapamatuje. V každém e-learningu je taky možnost položit otázku a hlavně na ni dostat odpověd.

Nemám zapsanou ICAO angličtinu, čím doporučuješ začít?

Je potřeba mít rozumný základ běžné angličtiny – například být schopný bez přemýšlení říct, co jsem dělal o víkendu a kam bych chtěl jet na dovolenou v létě. A zimě. Chtělo by to umět anglicky líp, než jak umí slečna Málková rusky (odkaz zde, časy 0:20, 0:49 a 1:33). Více o angličtině mám v tomto článku.

Musím si koupit e-learning Nasucho do Portorože abych udělal ICAO angličtinu?

Ne, nutné to není, ale určitě to výrazně pomůže. Tento e-learning byl připravený jako průřez tím, co obvykle pilota na VFR letu do zahraničí čeká. A to je pochopitelně to, na co se (mimo jiné) ptají na zkoušce z ICAO angličitny.

Proč bych si měl kupovat e-learning Letíme do Rakouska (třeba) když si můžu nastudovat rakouský AIP?

Uvádím tam i řadu dalších informací, ne jenom strohé odkazy na kapitoly v AIPu. Ne každý se chce totiž strávit hodiny studiem AIPu v angličtině, někdo preferuje v klidu poslouchat výklad do sluchátek s dvojkou červeného v ruce. A krom informací z AIPu tam mám i další rady a doporučení – například na dobrá letiště. 

Proč to nemáš všechno v jednom kurzu dohromady, proč si musím kupovat jednotlivé e-learningy?

Pro ty, kteří chtějí vědět všechno to máme v balíčku s výraznou slevou. Ne každý chce letět (třeba) do Rakouska, někoho třeba zajímá pouze korespondence a AIP (a jiné zdroje) si chce nastudovat sám. Stejně tak ne každý má zájem o informace o letu do několika různých státu.

Musím si kupovat e-learningy, nestačí let v dvojím s instruktorem?

Někomu ano, někomu ne. Moje zkušenosti ale je, že let ve dvojím bez pořádné přípravy moc užitečný není a snadno se z toho stane pouze výlet, kdy komunikuje instruktor a pilot-žák se pouze veze. e-learningy na AirGuru.cz jsou jedna z možností, jak se na let do zahraničí pořádně připravit.