Předvádění československých letadel v Austrálii

Předvádění se zúčastnily 3 letouny, některé prameny hovoří také o Aerovce, ale to nebylo potvrzeno – také není na žádné z těchto fotografií. A nepřipadá mi pravděpodobné, že by se předvádělo letadlo, jehož výroba tou dobou již končila.

Trenéra létal Jiří Bláha, L-200→ Vladimír Vlk.

 

Z-326→ OK-OND v.č. 586. Později VH-DBZ, ZK-CHZ a od roku 1969 N4586.

L-200A→ OK-OHC. v.č. 170411, pozdější VH-VMV. 

L-40 VH-DUP

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.