Účast československých letadel na leteckém závodě v Jihoafrické republice v roce 1957

V první polovině roku 1957 bylo na výstavě v Johannesburgu vystaveno Aero Ae-45 poznávací značky OK-KFK, v.č. 05-006. Po skončení výstavy se potom, společně s Z-226T OK-KNO, tato aerovka zúčastnila leteckého závodu.  Obě letadla zůstala po skončení závodu v Africe.

Jak probíhala výstava a zejména potom soutěž popsal v časopise Křídla Vlasti Jaroslav Vycpálek. Jeho popis je naprosto unikátní a snaha jej přepsat je předem odsouzena k nezdaru. A tak se o to ani nebudu pokoušet. Obvykle na tomto webu nepublikuji celé články z časopisů, zde je ale nutno udělat výjimku. Protože když tady budu tvrdit, že v pravidlech bylo, že „S letadly se nesmí létat bez benzínu či oleje“ nebo že „Dámské cestující nesmí sedět pilotům na klíně během letu, tím méně pak při startu“ tak budu vypadat, že jsem si to vymyslel. Co na tom, že do poslední chvíle nebylo jasné, v čem se vlastně závodí. Hlavně, že „Náčelník diskvalifikuje každého pilota, který nedojde ke svému letadlu bez pomoci„.

Unikátní e-learning, jediný na českém trhu

Komunikace při mezinárodním VFR letu

Záznam celé komunikace při mezinárodní letu za podmínek VFR. Uslyšíte letadlo, všechny pozemní stanice cestou a dostanete nepočítaně rad co říkat, co neříkat a jak to říkat lépe. Uvidíte polohu letadla na mapě. 

Funguje na PC, tabletu i telefonu. Lze kdykoliv přerušit, na dokončení máte 12 měsíců. Možnost položit otázku a dostat na ni odpověď.

Můžete letět do Portorože ve Slovinsku→ k moři nebo do Speyeru v Německu→. Informace v těch dvou kurzech se vzájemně doplňují a zahrnují většinu situací, se kterými se můžete potkat při letech do zahraničí po Evropě.

Zimní školení 2024? Ano bude. 

Stejně jako v minulých letech i tuto zimu budeme připravovat pravidelné školení pro piloty letadel, větroňů i UL. Nebude to nahraný webinář ani zoom meeting, kde se musíte připojit v daný čas, půjde to spustit a přerušit kdykoliv, z mobilu, tabletu nebo počítače.

Kromě novinek v předpisech, rozdělení vzdušného prostoru a rozboru nehod nebude pochopitelně chybět připomenutí běžných postupů a toho, na co se v praxi často zapomíná. Od pilotů a řídících pro piloty.

Předprodej za 790 Kč spuštěn!

(cena od 1. ledna 2024: 990 Kč)

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.