Přeškolovací rozcestník

Cirrus je jedno z letadel, které budí vášně. Dle některých naprosto dokonalé, nejlepší a nejbezpečnější letadlo, dle jiných betonová labuť, co má padák údajně proto, že neumí vybrat vývrtku. Zamyšlení na toto téma a příručky k Cirrusům zde.

Cessna 172 je jedno z nejrozšířenějších letadel na světě a spolu s Cessnou 150/152 je to i etalon výcvikového letadla privátních pilotů. Informace a příručky zde.

EV-97VLA není ultralight ale dospělé letadlo. Příručka zde.

Rakouská (či vyráběná v Kanadě) Katana je krásné výcvikové letadlo – příručky zde.

L-200 Morava, jedno z nejkrásnějších československých letadel. Materiály pro přeškolení zde.

Metodika V-MOT-1. Materiál Svazarmu z roku 1989, kde jsou pěkně popsány jak základy tak pokročilé záležitosti. Bez zbytečných keců a omáčky. Základní věci, které platí bez ohledu na režim a politickou příslušnost velitele letadla

Obrazová část metodiky V-MOT-1

Všechny zde uvedené materiály jsou pouze pro informaci, pro let použijte platnou letovou příručku pro dané letadlo.

JAK LÉTAT DO NĚMECKA?

Nebaví vás prohrabávat stovky stránek AIPu a hledat, co je v Německu jinak než u nás? Nebaví vás googlovat, jestli je někde na internetu ICAO mapa Německa ke stažení?

Více než 50 lekcí, naprostá většina z nich s audiovýkladem. Poslechněte si tak nejen rozdíly v rozdělení vzdušného prostoru, pravidlech létání, ale také praktické rady k provedení letu.

A doporučení na letiště vhodná pro první výcvikový nebo na výlet jako bonus.

Den s Garmin G1000

Celodenní individuální kurz glass cockpitu Garmin G1000 na simulátoru. Naučte se tento skvělý systém ovládat v klidu pod vedením instruktora a ne ve stresu za letu.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.