Skupinové létání v Olomouci

V padesátých letech se pilot v Olomouci věnovali skupinovému létání na vysoké úrovni a sklízeli úspěchy na leteckých dnech nejen v Československu. Kromě mužské trojčlenné skupiny existovala take skupina ženská. 

Mužská skupina létala nejprve na Z-126 a po dodání tehdy nových Z-226A přešla na tato nová jednomístná letadla. Na Z-126 pak pokračovala ženská trojice. 

Následující fotografie jsou ze sbírky Ivo Hanáka. Kdo přesně fotil kterou z nich už nelze zjistil. Některé fotky mohl dělat Mirek Nováček který letěl v OK-IFG při cestě do Rakouska a Švýcarska. Jiné fotografie snad pořídil pan Juryška, fotograf Vlastivědného ústavu Olomouc. 

Popis a fotky jednotlivých verzí Trenérů od Z-26 po Z-726K

Zimní školení 2024? Ano bude. 

Stejně jako v minulých letech i tuto zimu budeme připravovat pravidelné školení pro piloty letadel, větroňů i UL. Nebude to nahraný webinář ani zoom meeting, kde se musíte připojit v daný čas, půjde to spustit a přerušit kdykoliv, z mobilu, tabletu nebo počítače.

Kromě novinek v předpisech, rozdělení vzdušného prostoru a rozboru nehod nebude pochopitelně chybět připomenutí běžných postupů a toho, na co se v praxi často zapomíná. Od pilotů a řídících pro piloty.

Předprodej za 790 Kč spuštěn!

(cena od 1. ledna 2024: 990 Kč)

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.