Skupinové létání v Olomouci

V padesátých letech se pilot v Olomouci věnovali skupinovému létání na vysoké úrovni a sklízeli úspěchy na leteckých dnech nejen v Československu. Kromě mužské trojčlenné skupiny existovala take skupina ženská. 

Mužská skupina létala nejprve na Z-126 a po dodání tehdy nových Z-226A přešla na tato nová jednomístná letadla. Na Z-126 pak pokračovala ženská trojice. 

Následující fotografie jsou ze sbírky Ivo Hanáka. Kdo přesně fotil kterou z nich už nelze zjistil. Některé fotky mohl dělat Mirek Nováček který letěl v OK-IFG při cestě do Rakouska a Švýcarska. Jiné fotografie snad pořídil pan Juryška, fotograf Vlastivědného ústavu Olomouc. 

Popis a fotky jednotlivých verzí Trenérů od Z-26 po Z-726K

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.