Piper J-4

Piper J-4 Cub Coupe je model navazující na Piper J-3 (nebo také L-4 chcete-li vojenské označení) který dostal sedadla vedle sebe. Bylo jich ale vyrobeno pouze 1 251 kusů a tak na něj moc často nenarazíte. Uspořádání sedadel vedle sebe ale Piper neopustil a v roce 1948 představil Piper PA-15 Vagabond a později také již již 4 místný PA-20 Pacer a PA-22 Tri Pacer.

V roce 2021 na východě ČR bázuje Piper J-4 se svým pozdějším sourozencem PA-22 ani ne 30 kilometrů od sebe. Měl jsem tu čest letět oba, ale J-4 zatím jenom chvíli a tak zatím článek nemám-ale polohu „tajného“ vypínače si pamatuji. Fotky jsou staršího data.

Tento Piper v.č.4-441 byl vyroben v roce 1939 a létal v UK pod značkou G-AFPP až do roku 1956. V roce 1957 dostal značku D-EDED a létal v Německu. Od roku 1983 potom byl v Dánsku pod značkou OY-AVG. V roce 2012 byl zakoupen a přeletěn do ČR. 

 

OK-MHC v Luhačovicích

Vývrtky s Z-326

Z-326 byla nejvyráběnější verze Trenéru a přesto jich dneska létá velice málo. Jedna z nich dočasně navštívila svou rodnou zemi a nějak se mi poštěstilo se na ní svézt a dokonce i zavrtat (úmyslně)

Více zde >

OK-MHC v Luhačovicích

Zlin Z-226AS - poslední svého druhu

To, že mi někdo půjčí letadlo nepovažuji za samozřejmé a vážím si toho. A pokud mi někdo půjčí takovou krásku, jako je OK-MHC, tak to to je další úroveň. Děkuji moc.

Více zde >

OK-MHC v Luhačovicích

Piper (Tri) Pacer

Piper není jenom J-3, P28 nebo Meridian….

Více zde >

Čmelák

Další z letadel, které není k půjčení na každém druhém letišti. Pro některé spoustu let denní chleba a pracovní nástroj, pro jiné (včetně mě) strojovna hodná respektu.

Více zde >

Zimní školení 2024? Ano bude. 

Stejně jako v minulých letech i tuto zimu budeme připravovat pravidelné školení pro piloty letadel, větroňů i UL. Nebude to nahraný webinář ani zoom meeting, kde se musíte připojit v daný čas, půjde to spustit a přerušit kdykoliv, z mobilu, tabletu nebo počítače.

Kromě novinek v předpisech, rozdělení vzdušného prostoru a rozboru nehod nebude pochopitelně chybět připomenutí běžných postupů a toho, na co se v praxi často zapomíná. Od pilotů a řídících pro piloty.

Předprodej za 790 Kč spuštěn!

(cena od 1. ledna 2024: 990 Kč)

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.