OK-XZA

Tyto fotografie jsou seřazeny pravděpodobně v časové posloupnosti – nejprve bez značky vůbec, potom se zkušebnickou značkou OK-136 a nakonec OK-XZA. Pod kabinou pořád logo Investiční banky a.s. Tam asi tehdy továrna Let mela úvěr. Zajímavé je to písmeno G na směrovém kormidle – buď zmizelo nebo se značka změnila zpět na OK-136. 

Zálet 18.12.1992 Ing.Vladimír Vlk, Ing.Miroslav Srnec

8.června 1993  jako OK-XZA Kunovice – Le Bourget Paris Air Show,posádka Ing.Miroslav Srnec, Ing. Jiří Nečas

Poslední let 18.12.1997 Stanislav Sklenář, Miloslav Tošovský

Zde došlo ke změně financování – banka už je Komerční. 

Velehrad

Fotogalerie

Fotografie OK-CZD – druhé (a poslední) L-610G s motory GE

Více zde

L-410M

Historie první verze M L-410 s československými motory M-601

Více zde

Zatáčka

Jak roste pádová rychlost v zatáčce, jaký je potřebný tah a co je to II. režim. Pilotní minimum – na co si dávat pozor při zatáčkách (nejen) nízko nad zemí. 

Více zde >

Dvoustovka na lyžích

Pár fotek ze zkoušek L-200 na lyžích ve Vrchlabí

Více zde

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.