2. prototyp L-610G – OK-CZD

OK-CZD byl druhá prototyp verze L-610G tedy verze s motory GE. Celý článek o vývoji L-610M – zde, verze L610G zde

Zálet: 13.5.1997 Stanislav Sklenář, Jaromír Novák

Poslední let 24.6.2000 : Miami-Tamiami (KTMB) – Albany (KABY),
Posádka Stanislav Sklenář,  Jaromír Novák, přistání 21.40 UTC.

Poslední cesta OK-CZD začala jako asi desetidenní cesta na předvádění do Spojeného Království, ale nakonec trvala téměř dva měsíce, nalétalo se při ní více jak 110 letových hodin a a přes Jižní Ameriku skončila v Alabamě. Tam byla OK-CZD odstavena a už se nikdy do vzduchu nepodívala. Celý článek zde

Fotogalerie

Fotografie L-610G OK-XZA – první L-610 která létala s motory GE

Více zde

Nouzové přistání na Kypru

Během přeletů do Egypta došlo i k jednomu  nouzovému přistání na Kypru – bez zranění posádky a zásadního poškození letounu

Více zde

OK-MHC v Luhačovicích

Zlin Z-50LA

Zase další drobný letecký sen splněn, svezl jsem se na padesátce. A to dokonce na té s Lycomingem.

Více zde >

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.