Virtuální pozadí pro telekonference

(for English click here)

„Jak poznáte, že jeden z hostů na vaší oslavě je pilot? Řekne vám to….“ Telekonference a videokonference se od roku 2020 staly součástí životů části z nás ještě víc než kdykoliv dřív a nějakou dobu to tak asi bohužel bude. A proč tam mít nějaké nudné a tuctové pozadí?

Nafotil jsem Cirruse, Cessnu a Trenéra. Na další letadla snad dojde časem. Doporučuji si stáhnout soubor z linku pod obrázkem místo ukládání obrázku přes „Uložit jako“. Soubor z odkazu má správnou velikost (1920×1080) a je už zrcadlově obrácený. Jinak budete sedět na pravé sedačce (nebo budete mít zavírání kabiny u Trenéra na špatné straně) a to asi nechcete.

Jestli se vám obrázek líbí můžete mi koupit kafe.

Stručný obrázkový návod jak to dostat do Teams máte pod tímto odstavcem. Aktuální verze Teams ale dělá to, že nejdřív si musíte obrázek přidat a potom jít do toho seznamu obrázků znovu a vybrat ten nově přidaný. Do Zoom, Skype nebo Webex se to bude přidávat obdobně, často to jde pouze v instalované verzi a ne na webovém rozhraní. 

Cirrus

Cirrusů a jejich flight testů je plný internet, debata někdy připomíná debaty o iPhonech…

Více zde >

Do Alp s VLÁčkem

Článek o letu Kunovice-Graz-Wels-Kunovice.  

Více zde >

Jak jsme doletěli do Slovinska

Tentokráte jsme to do Slovinska dali…a na nádherné letiště

Více zde >

Moje první vysazení

Popis toho, jak mi ve vleku vysadila dvěstěpetka. Naštěstí kousek od letiště.

Více zde >

Unikátní e-learning, jediný na českém trhu

Komunikace při mezinárodním VFR letu 

Záznam celé komunikace při letu z Kunovice do Portorože ve Slovinsku na břehu Jaderského Moře.

Uslyšíte letadlo, všechny pozemní stanice cestou a dostanete nepočítaně rad co říkat, co neříkat a jak to říkat lépe. Uvidíte polohu letadla na mapě. 

Funguje na PC, tabletu i telefonu. Lze kdykoliv přerušit, na dokončení máte 12 měsíců. Možnost položit otázku a dostat na ni odpověď.