Virtuální pozadí pro telekonference

(for English click here)

„Jak poznáte, že jeden z hostů na vaší oslavě je pilot? Řekne vám to….“ Telekonference a videokonference se od roku 2020 staly součástí životů části z nás ještě víc než kdykoliv dřív patrně tomu bude tak i nadále. A proč tam mít nějaké nudné a tuctové pozadí?

Nafotil jsem Cirruse, Cessnu a Trenéra. Na další letadla snad dojde časem. Doporučuji si stáhnout soubor z linku pod obrázkem místo ukládání obrázku přes „Uložit jako“. Soubor z odkazu má správnou velikost (1920×1080) a je už zrcadlově obrácený. Jinak budete sedět na pravé sedačce (nebo budete mít zavírání kabiny u Trenéra na špatné straně) a to asi nechcete – i když to většina ostatních nepozná.

Stručný obrázkový návod jak to dostat do Teams máte pod tímto odstavcem. Aktuální verze Teams ale dělá to, že nejdřív si musíte obrázek přidat a potom jít do toho seznamu obrázků znovu a vybrat ten nově přidaný. Do Zoom, Skype nebo Webex se to bude přidávat obdobně, často to jde pouze v instalované verzi a ne na webovém rozhraní. 

Letecké tapety pro telefony

Zde drobná kolekce nejen leteckých tapet pro vybrané iPhony. Lze pochopitelně použít i na jiné telefony, velikost obrázku si každý telefon nějak upraví. 

Cirrus

Cirrusů a jejich flight testů je plný internet, debata někdy připomíná debaty o iPhonech…

Více zde >

Do Alp s VLÁčkem

Článek o letu Kunovice-Graz-Wels-Kunovice.  

Více zde >

Jak jsme doletěli do Slovinska

Tentokráte jsme to do Slovinska dali…a na nádherné letiště

Více zde >

Moje první vysazení

Popis toho, jak mi ve vleku vysadila dvěstěpetka. Naštěstí kousek od letiště.

Více zde >

JAK LÉTAT DO NĚMECKA?

Nebaví vás prohrabávat stovky stránek AIPu a hledat, co je v Německu jinak než u nás? Nebaví vás googlovat, jestli je někde na internetu ICAO mapa Německa ke stažení?

Více než 50 lekcí, naprostá většina z nich s audiovýkladem. Poslechněte si tak nejen rozdíly v rozdělení vzdušného prostoru, pravidlech létání, ale také praktické rady k provedení letu.

A doporučení na letiště vhodná pro první výcvikový nebo na výlet jako bonus.

Den s Garmin G1000

Celodenní individuální kurz glass cockpitu Garmin G1000 na simulátoru. Naučte se tento skvělý systém ovládat v klidu pod vedením instruktora a ne ve stresu za letu.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.