Virtuální pozadí pro telekonference

(for English click here)

„Jak poznáte, že jeden z hostů na vaší oslavě je pilot? Řekne vám to….“ Telekonference a videokonference se od roku 2020 staly součástí životů části z nás ještě víc než kdykoliv dřív patrně tomu bude tak i nadále. A proč tam mít nějaké nudné a tuctové pozadí?

Nafotil jsem Cirruse, Cessnu a Trenéra. Na další letadla snad dojde časem. Doporučuji si stáhnout soubor z linku pod obrázkem místo ukládání obrázku přes „Uložit jako“. Soubor z odkazu má správnou velikost (1920×1080) a je už zrcadlově obrácený. Jinak budete sedět na pravé sedačce (nebo budete mít zavírání kabiny u Trenéra na špatné straně) a to asi nechcete – i když to většina ostatních nepozná.

Stručný obrázkový návod jak to dostat do Teams máte pod tímto odstavcem. Aktuální verze Teams ale dělá to, že nejdřív si musíte obrázek přidat a potom jít do toho seznamu obrázků znovu a vybrat ten nově přidaný. Do Zoom, Skype nebo Webex se to bude přidávat obdobně, často to jde pouze v instalované verzi a ne na webovém rozhraní. 

Letecké tapety pro telefony

Zde drobná kolekce nejen leteckých tapet pro vybrané iPhony. Lze pochopitelně použít i na jiné telefony, velikost obrázku si každý telefon nějak upraví. 

Cirrus

Cirrusů a jejich flight testů je plný internet, debata někdy připomíná debaty o iPhonech…

Více zde >

Do Alp s VLÁčkem

Článek o letu Kunovice-Graz-Wels-Kunovice.  

Více zde >

Jak jsme doletěli do Slovinska

Tentokráte jsme to do Slovinska dali…a na nádherné letiště

Více zde >

Moje první vysazení

Popis toho, jak mi ve vleku vysadila dvěstěpetka. Naštěstí kousek od letiště.

Více zde >

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Toto školení děláme již několik let a a máme také variantu pro kluby/letecké školy/jiné organizace. Cena pro jednoho pilota v tomto případě vychází zásadně míň než běžná prodejní cena 990 Kč, k zakoupení na stránkách AirGuru.cz.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.