Slet Trenérů na Točné 2022

8. října 2022 se na letišti Točná slétli Trenéři, aby vzdaly poctu výročí záletu prvního z nich. První prototyp byl totiž zalétán v říjnu 1947 – tedy před 75 lety. Shodou okolností na den sletu připadlo také výročí záletu prototypu Z-126

Naprosto skvělá akce, kdo nedoletěl nebo alespoň nedojel tak udělal chybu. Já měl tu čest, že jsem tam mohl doletět s OK-MHC, dnes jedinou letuschopnou jednomístnou Z-226 na světě.  Článek o poletování s touto kráskou mám tady, článek nejen o létání vývrtek s Z-326 tady, o přeškolení na Z-726 tady a o historii Trenérů vůbec potom tady…….

Sadu ještě lepších fotografií pořídil kamarád Marek Mincbergr, co na stejné místo doletěl s OK-JCA. Použito s jeho laskavým svolením.

Unikátní e-learning, jediný na českém trhu

Komunikace při mezinárodním VFR letu 

Záznam celé komunikace při letu z Kunovice do Portorože ve Slovinsku na břehu Jaderského Moře.

Uslyšíte letadlo, všechny pozemní stanice cestou a dostanete nepočítaně rad co říkat, co neříkat a jak to říkat lépe. Uvidíte polohu letadla na mapě. 

Funguje na PC, tabletu i telefonu. Lze kdykoliv přerušit, na dokončení máte 12 měsíců. Možnost položit otázku a dostat na ni odpověď. 

A pokud nechcete letět do Slovinska k moři, tak finišuji s přípravou obdobného kurzu pro let do Německa! Do vánoc to bude.