Slet Trenérů na Točné 2022

8. října 2022 se na letišti Točná slétli Trenéři, aby vzdaly poctu výročí záletu prvního z nich. První prototyp byl totiž zalétán v říjnu 1947 – tedy před 75 lety. Shodou okolností na den sletu připadlo také výročí záletu prototypu Z-126

Naprosto skvělá akce, kdo nedoletěl nebo alespoň nedojel tak udělal chybu. Já měl tu čest, že jsem tam mohl doletět s OK-MHC, dnes jedinou letuschopnou jednomístnou Z-226 na světě.  Článek o poletování s touto kráskou mám tady, článek nejen o létání vývrtek s Z-326 tady, o přeškolení na Z-726 tady a o historii Trenérů vůbec potom tady…….

Sadu ještě lepších fotografií pořídil kamarád Marek Mincbergr, co na stejné místo doletěl s OK-JCA. Použito s jeho laskavým svolením.

Stejně jako minulý rok i letos máme na AirGuru.cz zimní školení on-line. Není to zoom meeting kdy musíte být připojeni ve stanovenou hodinu, není to nahraný webinář nebo přednáška. Spustit a přerušit lze kdykoliv, pro piloty motorové, plachtaře i UL. 

Více zde - spuštěno 17. února 2023
Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.