Slet Trenérů na Točné 2022

8. října 2022 se na letišti Točná slétli Trenéři, aby vzdaly poctu výročí záletu prvního z nich. První prototyp byl totiž zalétán v říjnu 1947 – tedy před 75 lety. Shodou okolností na den sletu připadlo také výročí záletu prototypu Z-126

Naprosto skvělá akce, kdo nedoletěl nebo alespoň nedojel tak udělal chybu. Já měl tu čest, že jsem tam mohl doletět s OK-MHC, dnes jedinou letuschopnou jednomístnou Z-226 na světě.  Článek o poletování s touto kráskou mám tady, článek nejen o létání vývrtek s Z-326 tady, o přeškolení na Z-726 tady a o historii Trenérů vůbec potom tady…….

Sadu ještě lepších fotografií pořídil kamarád Marek Mincbergr, co na stejné místo doletěl s OK-JCA. Použito s jeho laskavým svolením.

JAK LÉTAT DO NĚMECKA?

Nebaví vás prohrabávat stovky stránek AIPu a hledat, co je v Německu jinak než u nás? Nebaví vás googlovat, jestli je někde na internetu ICAO mapa Německa ke stažení?

Více než 50 lekcí, naprostá většina z nich s audiovýkladem. Poslechněte si tak nejen rozdíly v rozdělení vzdušného prostoru, pravidlech létání, ale také praktické rady k provedení letu.

A doporučení na letiště vhodná pro první výcvikový nebo na výlet jako bonus.

Den s Garmin G1000

Celodenní individuální kurz glass cockpitu Garmin G1000 na simulátoru. Naučte se tento skvělý systém ovládat v klidu pod vedením instruktora a ne ve stresu za letu.

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.