Slet Trenérů na Točné 2022

8. října 2022 se na letišti Točná slétli Trenéři, aby vzdaly poctu výročí záletu prvního z nich. První prototyp byl totiž zalétán v říjnu 1947 – tedy před 75 lety. Shodou okolností na den sletu připadlo také výročí záletu prototypu Z-126

Naprosto skvělá akce, kdo nedoletěl nebo alespoň nedojel tak udělal chybu. Já měl tu čest, že jsem tam mohl doletět s OK-MHC, dnes jedinou letuschopnou jednomístnou Z-226 na světě.  Článek o poletování s touto kráskou mám tady, článek nejen o létání vývrtek s Z-326 tady, o přeškolení na Z-726 tady a o historii Trenérů vůbec potom tady…….

Sadu ještě lepších fotografií pořídil kamarád Marek Mincbergr, co na stejné místo doletěl s OK-JCA. Použito s jeho laskavým svolením.

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Toto školení děláme již několik let a a máme také variantu pro kluby/letecké školy/jiné organizace. Cena pro jednoho pilota v tomto případě vychází zásadně míň než běžná prodejní cena 990 Kč, k zakoupení na stránkách AirGuru.cz.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.