OE-FTU

Letoun v.č. 170712 byl zapsán do českého rejstříku jako OK-PHA v květnu 1962, majitelem byl Omnipol. Již v červnu došlo k výmazu s poznámkou „export Rakousko“. V rakouském rejstříku se objevuje jako OE-FTU v červenci. Majitelem je Wilfried Muller-Rienzburg. V roce 1966 došlo ke změně majitele na Eduarda Kopfa, k výmazu došlo na konci roku 1968. Letoun byl totiž poškozen a odprodán zpět do ČR. Byl opraven za použití dílů z DM-WZY (v.č. 171214) a posléze dostal následující značky – DM-WLB, DDR-WLB a D-GALE. 

Fotografie Vladimíra Janíka. 

L-200 Morava

Historie jednoho z nejkrásnějších československých letadel – L-200

Více zde

Fotogalerie

Fotografie maket a modelů L-610

Více zde

Přistání L-39 na "práškařském" letišti

Rozkaz zněl jasně, doletět do Kunovice. A to je to letiště za Chřibama. Na obranu dotyčného důstojníka lze uvést, že nebyl zdaleka první, kdo tam omylem přistál.

Celý článek zde

Jak ovládat autopilota?

Zařazovaní se letištního okruhu

Na to, jak se zařadit do okruhu jsou různé postupy. Který je ale ten správný? 

Více zde >

Historie L-200

Zimní školení 2024

Stejně jako v minulých letech, i v roce 2024 jsme na AirGuru.cz připravili zimní (nebo někde se říká jarní) školení. Novinky ve vzdušném prostoru a předpisech, připomenutí toho, co běžně jako piloti zapomínáme a předpisem L-13 požadovaný každoroční povinný rozbor nehod. Není to nahraná přednáška, není to webinář domluvený na určitý čas, je to e-learning, který si můžete kdykoliv pustit a kdykoliv zastavit, funguje pochopitelně také na mobilních zařízeních. Na konci čeká kvíz pro ověření znalostí a nálepka do zápisníku.

Naprostá většina ohlasů je maximálně pozitivních a potvrzují, že školení nemusí být jenom nudné dopoledne na učebně. Jeden pilot se nám dokonce přiznal, že celé školení s ním absolvoval i nepilot - protože ho to prostě zajímalo. 

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.