Zlin Air School

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Tento dokument z roku 1991 dobře popisuje, jak letecká škola Zlin Air School fungovala a co nabízela. 

Přihláška a ceník

I v české verzi textu byly ceny v německých markách. Marka tehdy byla přibližně 18 korun československých.

V této souvislosti je dobré si ale uvědomit, že v roce 1991 zdaleka nebylo běžné si vyměnit libovolné množství korun za jinou měnu. Pro směny občanům byl stanoven tzv. turistický kurz a limit pro směnu. Toto se zaznamenávalo do pasu. Ke zrušení tohoto omezení došlo až v roce 1995. 

Letová hodina v korunách byla tedy přibližně 3 500 Kčs. DPH ještě neexistovalo

Jen pro srovnání, průměrný plat v roce 1991 byl 4000 Kčs. 

Pěkný je i poslední řádek – platba v hotovosti nebo cestovními šeky. Platební karta byla tehdy něco téměr neznámého, ještě o pár let později bylo nutné mít na účtě několik tisíc korun pro vydání neembosované elektornické karty (Maestro), pro vydání Master Card či podobné bylo potřeba prakticky zastavit dům nebo lepší auto. Ale díky rozšíření platebních karet už prakticky nevíme, co to byly cestovní šeky.  

Zlin Air Combat

Za 599 DM nabízela Zlin Air school možnost zažít letecký souboj. Kolik pilotů toho nakonec využilo a jak veliký obchodní úspěch to nakonec byl se ale neví.

Moravan pravidelně pořádal v září akrobatickou soutěž. 

Zlin Air Expres

Stejně jako minulý rok i letos máme na AirGuru.cz zimní školení on-line. Není to zoom meeting kdy musíte být připojeni ve stanovenou hodinu, není to nahraný webinář nebo přednáška. Spustit a přerušit lze kdykoliv, pro piloty motorové, plachtaře i UL. 

Více zde - spuštěno 17. února 2023
Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

Chcete novinky nejen pro piloty emailem?

s emaily neobchoduji, nikomu nedám ani neprodám, maily posílám přibližně jednou za týden. Podmínky ochrany osobních údajů.

Dík, zapsáno.