Létám od roku 1989 kdy jsem začínal na větroních a pár let na to i na Vivatovi a UL. Později jsem přidal PPL(SEP) včetně přístrojové kvalifikce IR(SE) a instruktora třídní kvalifikace CRI(SE). Jsem též instruktor UL. Nalétáno mám celkem přes 1 300 hodin. Dělám individuální výcviky a přednášky, na rozdíl od velikých leteckých škol se zaměřuji především na ty, kdo nechtějí nutně létat profesionálně, ale chtějí se někam ve vlastním létání posunout. Nabízím maximálně individuální přístup přizpůsobený vstupním znalostem.

Jsem také autorem části e-learningů na AirGuru.cz

Kompletní výcvik letů do zahraničí

Let do zahraničí není nic, co by běžný pilot, který umí anglicky nezvládl. Pokud ale nechcete všechno studovat sami, tak rád pomohu. Uděláme spolu teoretický úvod, vybereme vhodnou destinaci (pokud už nemáte předvybranou) a projdeme pravidla platná v dané zemi. Potom podáme letový plán a let odletíme. 

Individuální kurz teorie pro zahraniční lety VFR

Pokud vám nevyhovuje žádný z publikovaných termínů kurzů na učebně ani žádný z e-learningů, tak můžeme udělat i individuální kurz.

Kurz teorie zahraniční lety VFR

V pravidelných intervalech pořádáz kurz na učebně – obvykle v Kunovicích nebo Brně, dle domluvě je možno i jinde.

Radiokorespondence v angličtině

On-line kurz korespondence na mezinárodním letu VFR Nasucho do Portrože vznikl původně z kurzu na učebně, kde jsme si společně připomenuly zásady a základy korespondence v angličtině. A potom si trať odletěli na obrazovce a hlavně odmluvili. Toto pochopitelně mohu udělat i jako individuální kurz.

Létání se skleněnou palubou - glasscockpitem

Glass cockpit je něco, co musíte začít studovat na zemi. Sednout si do letadla s (např.) G1000 bez pořádné přípravy na zemi jsou vyhozené peníze. Videí najdete na Youtube určitě dost, ale než hledat to správné je rychlejší sednout si k simulátoru, který má tlačítka a točítka jako skutečný glass cockpit. Cenové je to s FNTP simulátorem nesrovnatelné a minimálně jako první krok se to vyplatí. Na FTNP nebo letadlo se pochopitelně potom dá pokračovat. 

Létání s autopilotem

Na ovládání autopilota najdete na Youtube stovky možná tisíce videí a některá z nich jsou i  dobrá. Pokud ale nechce strácet čas hledáním, tak můžeme sednout k simulátoru, který má hardwarové ovládání jako skutečný autopilot a tam projít základy za zlomek ceny letové hodiny. Potom to můžeme odletět na letadle nebo na FNTP simulátoru.

Základy radionavigace pro VFR piloty

Pro spoustu pilotů se navigování dneska omezuje na tlačítko DCT na GPS. Ale většina letadel má i jiná zařízení, která stojí za to umět používat. A hodí se i pro VFR piloty, jak s PPL tak UL.

GPS není pouze tlačítko Direct

Tlačitko Direct je skvělá věc, ale zejména pro delší lety je ve vaší GPS podstatně větší potenciál. Můžeme to odletět v letadle, ale jako první krok je efektivnější použít dobrá simulátor. Může to být FNTP nebo jeho výrazně lacinější varianta založená na PC – ale s identickým hardwarovým ovládáním. 

Získání kvalifikace SEP pro držitele PPL/TMG

Výcvik PPL/TMG a následná konverze na PPL/SEP je dneska patrně nejlacinější cesta k PPL/SEP. A navíc hodiny na Vivatovi vás určitě naučí víc než stejné množství hodin na Cessně 152. Osnova je tři hodiny, ale vždy je to individuální. 

Výcvik vlekaře - TOW-S

Požadavky na vlekaře jsou specifikovány FCL.805 – 30 hodin jako PIC a 60 startů od získání průkazů PPL (nebo LAPL). Výcvik je možné provádět i v rámci DTO, nemusí na to být ATO. V minulosti bylo podle osnovy AK-MOT pro tento výcvik nutné mít 10 hodin na typu, dnes už tento požavek není. Ale provádět výcvik hned po přeškolení na typ není určitě dobrý nápad

Řízené lety pro piloty UL

Létání v řízeném vzdušném prostoru není součástí výcviku pilota UL. Pokud chcete jako pilot UL letět přes TMA nebo CTR, tak potom musíte mít v průkaze zapsanou tuto kvalifikaci. Podobně jako u zahraničních letů, není to žádná věda, nic co by nešlo zvládnout. Hlavně nevěřte povídačkám typu “všechno jsem řekl správně a přesto mi vynadal”. Řízené lety VFR jsou pochopitelně podstatným krokem v létání do zahraničí.

Řízené lety pro piloty PPL - osvěžení znalostí

Možná patříte mezi ty, kteří letový plán podávali pouze jednou a to při pilotní zkoušce, je to už 8 let a do CTR se bojíte letět. To můžeme napravit, osvěžit staré znalosti a přidat nové.