Let do zahraničí – jak na to?

Jsou piloti a piloti. Někteří jsou spokojení s tím, že létají okruhy a oblety okrsku (krásný to pozůstatek dob svazarmovských), ale naštěstí jsou i tací, kteří opovrhují létáním půlhodinových prostorů na jednu (třeba východní) stranu od letiště.

Asi nejsem jediný, kdo si několikrát přeletěl naši malou republiku napříč a pocítil touhu podívat se někam dál, za hranice „všedních dnů“. Měl jsem to štěstí, že jsem takových výletů docela dost podnikl a tak jsem se rozhodl, že se podělím o nabyté zkušenosti. Tento text vznikl v roce 2002 a teprve v roce 2006 jsem ho vytáhl ze „šuplíku“ a zveřejnil. Od té doby proběhlo nespočet aktualizací a zásadních úprav. Začal jsem též pořádat kurzy (v učebně i online) a jsem schopný let k moři, do Apl či jinam pomoct naplánovat a potom i odletět jako instruktor (na dospělém letadle nebo i UL).

Veškeré komentáře, doplnění či jiné zkušenosti jsou vítány, stejně jako upozornění na chyby či nepřesnosti – anebo se mi jenom pochvalte, kam se vám povedlo doletět. Zaletět si Cessnou, Cirrusem nebo vlastně čímkoliv do Chorvatska není vůbec složité.